TOBB İKGK İL KURUL TOPLANTISI

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu 2017 yılı ilk kurul toplantısı, 19.01.2017 tarihinde Odamız Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. İl Kurul Toplantısında ayrıca, Dijital Pazarlama ve Arama Motoru Pazarlama (SEM) eğitimi verilmiştir.

İZMİR – İSTANBUL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TOPLANTISI

Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın projesinin ilk adımı olarak, İzmir’de başlatılması amacıyla, İzmir Ticaret Borsası’nda, Borsa Başkanı Işınsu Kestelli, Genel Sekreter Dr Erçin Güdücü, İTB Yönetim Kurulu ve KGK doğal üyesi, TOBB İstanbul KGK İcra Komitesi üyeleri, İzmir KGK Başkanı Aysel Öztezel ve TOBB KGK uzmanı Handan Köse ile bir toplantı gerçekleştirilmiş olup, projenin İzmir’de başlatılması kararı alındı.

DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ

16 Mayıs 2016 tarihinde, İSTKA’dan hibe almaya hak kazanılan Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın projesi ile 18 mobil uygulamanın yarıştığı Dijital Girişimcilik ödülleri etkinliği ile mobil uygulama geliştiren katılımcılarımız akademisyen ve melek yatırımcılarla buluşarak, iş fikirlerini sunma imkânı buldular.

Proje pazarı etkinliği kapsamında, başarılı olan Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın projesi kursiyerleri düzenlenen törenle sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.

MOBİL ÇÖZÜMLERİN ADRESİ: KADIN PROJESİ KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

30 Mayıs 2016 tarihinde, “Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın” Projesi Kapanış Etkinliği İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

“Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın” projesi İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik açılan 2015 yılı “Kadın İstihdamının artırılması Mali Destek Programı” kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan ve uygulanan proje, İstanbul Ticaret Odası Koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hayata geçirildi.

Başarılı bulunan 3 proje fikri Teknopark İstanbul’da yer almaya hak kazanmıştır.

IWEC ÖDÜL TÖRENİ

IWEC Uluslararası Kadın Girişimcilik Zirvesi kapsamında, 17 Kasım 2015 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda IWEC Ödül Töreni gerçekleştirilmiştir. Söz konusu ödül törenine Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hasan Erkesim, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Soylu, Adil Çoşkun, Odamız Meclis Üyesi Hava Demir, Rasim Mazlum ve Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Av. Nurcan Turan’ın da katılım sağladığı törende, bu yıl ülkemizden iki kadın girişimci Zehra Taşkesenlioğlu ve Hatice Güner Kal ödül almaya hak kazanmıştır.

IWEC CEMİLE SULTAN TESİSLERİ AKŞAM YEMEĞİ

IWEC Uluslararası Kadın Girişimcilik Zirvesi kapsamında, 16 Kasım 2015 tarihinde, Odamız Genel Sekreteri Ömer Bal, Genel Sekreter Yardımcıları Av. Nurcan Turan ve Tezer Palacıoğlu’nun katılımıyla, Odamız Cemile Sultan Tesislerinde akşam yemeği düzenlenmiştir.

9. IWEC YILLIK KONFERANSI

9. IWEC yıllık konferansı kapsamında, 16-17 Kasım 2015 tarihlerinde Odamız Meclis Salonu’nda, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Soylu’nun katılımıyla, “Kadın Girişimcilerin Küresel Ölçekte Buluşması: Büyümeyi Kadınların Ekonomiye Katılımı İle Sürdürme” konulu konferans düzenlenmiştir.

IWEC T.C İSTANBUL VALİLİĞİ KARŞILAMA RESEPSİYONU

IWEC Uluslararası Kadın Girişimcilik Zirvesi kapsamında, 15 Kasım 2015 tarihinde, 17.00-18.30 saatleri arasında, Odamız Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hasan Erkesim, Yönetim Kurul Üyesi Hakan Orduhan, Odamız Genel Sekreteri Ömer Bal ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Nurcan Turan’ın iştiraki ile İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin’in ev sahipliğinde, Cağaloğlu Valilik binasında, IWEC katılımcılarına karşılama resepsiyonu düzenlenmiştir.

TEKNOLOJİ MELEKLERİ PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ

İSTKA’dan hibe almaya hak kazanılan proje pazarı etkinliği ile iş fikri olan projesi olan katılımcılarımız akademisyen ve melek yatırımcılarla buluşarak, iş fikirlerini sunma imkanı buldular. Katılımcılardan bir kişi ABD Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazanıştır. Bir diğer katılımcı İngiltere inovasyon devi Pera Eemea firmasının teknoloji fonuna sunma hakkı kazanmıştır.

Proje pazarı etkinliği kapsamında, başarılı olan Teknoloji Melekleri kursiyerleri düzenlenen törenle sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.

MELEK YATIRIMCILIK ATÖLYESİ

02.06.2015 tarihinde Odamızda Dünya Başkanı Danışmanı, Markafoni CFO’su, Hazine Müsteşarlığı’nın da katılımı ile “Melek yatırımcılık Atölyesi” gerçekleştirilmiştir.

DEVLET HİMAYESİNDEKİ GENÇLERE YÖNELİK 19 MAYIS ŞENLİĞİ

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, devlet himayesindeki genç kızlara yönelik, 22 Mayıs 2015 tarihinde Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü’nde bir şenlik düzenlenmiştir.

BAHÇELİEVLER HUZUR EVİ ZİYARETİ

22 Mayıs 2015 tarihinde Bahçelievler Huzurevi ziyaret edilmiştir.

MARMARA & DOĞU ANADOLU BÖLGE TOPLANTISI

Anneler günü kapsamında 8-10 Mayıs tarihlerinde Tatvan’lı ihtiyaç sahibi annelere yönelik yardım ve dayanışma ziyareti gerçekleştirilmiş. Ayrıca 9 mayıs 2015 tarihinde Marmara & Doğu Anadolu Bölge toplantısı gerçekleştirilmiştir

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yemek Organizasyonu

16 Aralık 2013 tarihinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından gerçekleştirilen organizasyon Musul Valiliği Kadın ve Sosyal İlişkilerden Sorumlu Müsteşar Saba Ramazan ve İstanbul Kadın Girişimciler İcra Komitesi üyelerinin iştiraki ile gerçekleştirilmiştir. Musul Valiliği Kadın ve Sosyal İlişkilerden Sorumlu Müsteşar Saba Ramazan’ın Türkiye'de bir dernek kurmak istediği ve her aşamada Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte hareket etmek arzusunda olduğu belirtilmiştir.

"Türkiye 2023'e Kadın Girişimciler ile Uçuyor" Şırnak Buluşması

4 Aralık 2013 tarihinde AnadoluJet sponsorluğunda Şırnak’ta gerçekleştirilen "Türkiye 2023'e Kadın Girişimciler ile Uçuyor" buluşmasına İKGK Başkanı Hatice Dinçbal Kal konuşmacı olarak katılmıştır.

"Türkiye 2023’e Kadın Girişimciler ile Uçuyor" Konya Buluşması

14 Kasım 2013 tarihinde Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen “Türkiye 2023’e Kadın Girişimciler ile Uçuyor” buluşmaları Mevlana Kalkınma Ajansı bünyesinde Konya’da gerçekleştirilmiş ve söz konusu etkinliğe İKGK Başkanımız Sn. Hatice Dinçbal Kal konuşmacı olarak iştirak etmiştir. İKGK Başkanı Hatice Dinçbal Kal konuşmasında, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Kadın Girişimci oranının artırılması gerektiğini ifade etmiştir.

Kadın İstihdam Seferberliği Programı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, TOBB, TEPAV ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulları ile yürütülmesi hedeflene çok yıllı "Kadın İstihdam Seferberliği Programı" üç aşamadan oluşmakta olup, sözkonusu aşamalar; kadınların işgücüne katılımı mevcut durum ve ihtiyaç analizi, sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda kadınların eğitimi, kadın istihdamı ve iş havuzunun oluşturulması öngörülen projenin hazırlıkları başlamıştır.

Girişimcilere Ekonomik ve Ticari Aktarımlar Paneli

18-24 Kasım tarihleri arası tüm dünyada Global Girişimcilik haftası olarak kutlanması nedeniyle, 22 Kasım 2013 tarihinde Odamız Fuaye salonunda "Girişimcilere Ekonomik ve Ticari Aktarımlar Paneli düzenlenmiştir. Sözkonusu panele Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn Gökhan Murat Kalsın açış konuşması gerçekleştirmiş ayrıca, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Sn Öznur Değirmenci katılım sağlamıştır.

Sözkonusu panelde, moderatör gazeteci Balçiçek İlter, panelistler; Kalkınma Ajanslarıyla İşbirliği Başkanı Mustafa Rumeli, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Nazım Ekren, FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Refika’nın Mutfağı’nın kurucusu Refika Birgül katılarak değerli bilgiler paylaşmıştır.

TOBB İKGK İl Kurul Toplantısı

Odamız ev sahipliğinde TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleriyle birlikte İl Kurul Toplantısı düzenlenerek, 2013 yılı Kurul çalışmaları ve devam eden projeler hakkında bilgi verilerek, katılımcılarla birlikte görüş alışverişinde bulunulmuştur. Sözkonusu toplantıya il dışlından katılan çok sayıda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi katılım sağlamıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’le Yuvarlak Masa Toplantısı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara’da 30 Ekim 2013 tarihinde düzenlenen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Şahin ve İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin katılımı ile yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Aile İşletmelerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma Eğitimi

26 Eylül 2013 tarihinde, Odamız bünyesinde "Aile İşletmelerinde Kurumsallaşma ve Yeniden Yapılanma Eğitimi" İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilmiş olup, söz konusu eğitim İKGK üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Söz konusu eğitimde ülkemizde faaliyet gösteren aile işletmelerinin kurumsallaşamamasının nedenleri ve bu sorunun giderilmesi için işletmeler bünyesinde değişmesi gereken yapılanmalar hakkında bilgi verilmiştir.

Hindistan "Kadın Girişimciler Zirvesi"

31 Ağustos 2013 tarihinde Hindistan Mumbai’de gerçekleştirilen "Kadın Girişimciler Zirvesi"ne İKGK Başkanı Hatice Dinçbal Kal konuşmacı olarak davet edilmiştir. İKGK Başkanı Hatice Dinçbal Kal konuşmasında ülkemizde ve dünyada kadın istihdamı ve kadın girişimci olmanın zorlukları hakkında bilgi vermiştir. Dünya’da kadın girişimciliğin önünde bulunan engellerden bahsederek, ülkemizde bu engellerin ortadan kaldırılması için Kadın Girişimciler Kurulu olarak çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını belirtmiştir.

Fikrim Artık İşim Projesi Kapanış Yemeği

2 Temmuz 2013 tarihinde Odamız Cemile Sultan Tesisleri’nde, İKGK İl İcra Komitesi ve Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas’ın katılım sağladığı Fikrim Artık İşim Projesi’nin kapanış yemeği gerçekleşmiştir.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu 1. Marmara Bölge Toplantısı

TOBB KGK Marmara Bölge Toplantısı 21 Haziran 2013 tarihinde TOBB Marmara Bölge Başkanı Hatice Dinçbal Kal başkanlığında Odamız 5. Kat Fuaye salonunda gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Bilecik KGK Başkanı Zuhal Mansfield, Edirne KGK Başkanı Elmas Aslan, Kırklareli KGK Başkanı Ruhan Uzunlar Altınel, Kocaeli KGK Başkanı Penbe Arslan, Sakarya KGK Başkanı İffet Hacıeyüpoğlu, Tekirdağ KGK Başkanı Beste Emre Güngör ve Yalova KGK Başkanı Süheyla Uzuneser katılmış olup, KGK İl Başkanları tarafından illerinde yapmış oldukları ve yapmayı planladıkları faaliyetler hakkında bilgi verilmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in Ziyareti

İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katılımıyla Odamız Cemile Sultan Korusu’nda 23 Mayıs 2013 tarihinde yemekli toplantımızda bir araya gelinmiştir. Toplantı sırasında şu anda gündemimizde bulunan "Teknoloji Melekleri" projesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından destek sözü verilmiştir.

"Fikrim Artık İşim" kazananlarından Türkan Kanbur'un iş fikrinin hayata geçirilmesi ve CAFE ETONE'nin açılışı

Sözkonusu projeye Ümraniye’den başvuran ve 250’ye yakın girişimci arasından seçilen, Türkan Kanbur’un projesi, alkolsüz karaoke kafe seçilmiştir.
Coca Cola ile birlikte gerçekleştirilen "Fikrim Artık İşim" projesi kazananlarından Türkan Kanbur Coca Cola'dan 50.000 TL hibe almaya hak kazanmış ve iş fikri alkolsüz karaoke kafe hayata geçirilmiştir.
20 Mayıs 2013 tarihinde Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas'ın da katılımıyla "Cafe Detone" açılışı gerçekleştirilmiştir.
Daha önce ev hanımı olan Türkan Kanbur Fikrim Artık İşim projesi ile hem iş hayatına atılmış hem de iş fikri hayata geçirilerek, yeni bir kadın girişimci yaratılmıştır.

"Fikrim Artık İşim" kazananlarından Selnur Aysever’in iş fikrinin hayata geçirilmesi ve EKOBÜS’ün açılışı

Coca Cola ile birlikte gerçekleştirilen “Fikrim Artık İşim” projesi kazananlarından Selnur Aysever Coca Cola’dan 50.000 TL hibe almaya hak kazanmış ve iş fikri ekolojik gezici pazar hayata geçirilmiştir. 250’ye yakın girişimci arasından seçilen, projeye Ataşehir’den başvuran Selnur Aysever’in projesi, tamamıyla organik ürünlerin satıldığı, bir araçta organik ürünlerin satıldığı "EKOBÜS"dür.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü ve Çocuk Esirgeme Kurumu Etkinliği

İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Çocuk Esirgeme Kurumu işbirliğinde Çocuk Esirgeme Kurumu’nda bulunan 450 çocuk ile birlikte 22 ve 24 Nisan 2013 tarihlerinde Odamız Cemile Sultan Korusu’nda bir organizasyon gerçekleştirilmiştir. Bir kadın ve bir anne olarak çocuklarımıza bir nebze olsun şefkatle yaklaşmak, aileleri olan fakat Çocuk Esirgeme Kurumuna terk edilmiş çocuklarımızla İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu olarak birlikte güldük, birlikte eğlendik… Ve çocuklarımıza bu etkinliğin her yıl yapılması sözünü verdik.

Kalkınan Türkiye İçin Kadın Girişimci Destek Günleri

8 Nisan 2013 tarihinde Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda İKGK liderliğinde AK Parti Kadın Kolları, KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Selahattin Kaya, İŞKUR İl Müdürü Muammer Çoşkun ve Halk Bankası’nın da katılımını sağlayarak başarılı kadın girişimcilerinde yer aldığı “Kalkınan Türkiye İçin Kadın Girişimci Destek Günleri” düzenlenmiştir.

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Semineri

1977 yılından bu yana tüm dünyada kutlanan "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" münasebetiyle Odamız 5. Kat Fuaye salonunda AvivaSA Genel Müdürü Meral Eredenk'in de katıldığı bir etkinlik organize edilmiştir. AvivaSA Genel Müdürü Meral Eredenk kadın girişimci olarak tecrübelerini paylaşmışlardır. Söz konusu etkinlikte, Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş tarafından kendi hayatından yola çıkarak başarıya ulaşmanın yolu, AvivaSA Genel Müdürü Meral Eredenk tarafından da ülkemizde kadın girişimciliğin istatistiksel verileri hakkında bilgi verilerek tecrübe paylaşımında bulunulmuştur.

Bakanlık Nezdinde Girişimlerimiz

02.01.2013 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Faruk Çelik’e 5510 sayılı Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda değişiklik önerisi sunulmuştur

Marmara Bölgesi İlleri Toplantıları

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal aynı zamanda Marmara Bölge Başkanı olması nedeniyle Marmara Bölgesi İllerine ziyaretlerde bulunarak, toplantılar gerçekleştirmiştir.

 • Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş Ziyareti

  11 Ekim 2013 tarihinde, Kırklareli KGK Başkanı Ruhan Uzunlar’ın ev sahipliğinde İKGK İcra Komitesi üyeleri ile birlikte Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ertuğrul Ziya Çetintaş’a ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 • Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Ziyareti

  11 Ekim 2013 tarihinde Kırklareli KGK Başkanı Ruhan Uzunlar’ın ev sahipliğinde İKGK İcra Komitesi üyeleri ile birlikte Kırklareli Valisi Sn. Mustafa Yaman’a ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 • Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altınel Ziyareti

  11 Ekim 2013 tarihinde Kırklareli KGK Başkanı Ruhan Uzunlar’ın ev sahipliğinde İKGK İcra Komitesi üyeleri ile birlikte Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Sn. Turhan Altınel’e ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Marmara Bölgesi İlleri Toplantıları

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal aynı zamanda Marmara Bölge Başkanı olması nedeniyle Marmara Bölgesi İllerine ziyaretlerde bulunarak, toplantılar gerçekleştirmiştir.

 • Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’a Ziyaret

  13 Eylül 2013 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Sn. Murat Özdağ’a ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 • Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu

  13 Eylül 2013 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Sn. Ayhan Zeytinoğlu’na ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 • Gebze Ticaret Odası Başkanı Sn. Nail Çiler’e Ziyaret

  13 Eylül 2013 tarihinde Gebze Ticaret Odası Başkanı Sn. Nail Çiler’e ziyareti gerçekleştirilmiştir.

 • Körfez Ticaret Odası Başkanı Sn. Mustafa Efe’ye Ziyaret

  13 Eylül 2013 tarihinde Körfez Ticaret Odası Başkanı Sn. Mustafa Efe’ye ziyareti gerçekleştirilmiştir.

DEVLET HİMAYESİNDEKİ ÇOCUKLARA YÖNELİK 23 NİSAN ŞENLİĞİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Down Cafe , Türkiye Harp Malulü ve Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği çocukları ve devlet himayesindeki çocuklara yönelik Odamız Cemile Sultan Tesisleri’nde 500 çocuğun katılımıyla bir çocuk şenliği düzenlenmiştir. Çok sayıda animatörün yer aldığı bir şenlik düzenlenmiştir.

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU 1. MARMARA BÖLGE TOPLANTISI

10 Nisan 2015 tarihinde, Marmara Bölgesi 12 İl Başkanının ve TOBB KGK Başkanı Evrim Aras’ın katılımıyla 1. Marmara Bölgesi toplantısı Odamızda gerçekleştirilmiştir. Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Avukat Nurcan Turan’ın katılım sağladığı toplantıya, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’da konuk olarak katılım sağlamıştır.

TOBB İSTANBUL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İL KURUL TOPLANTISI

7 Nisan 2015 tarihinde, 4. dönem TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu 4. Dönem üyeleriyle birlikte İl Kurul toplantısı Odamızda gerçekleştirilmiştir. Söz konusu Kurul toplantısında Sevinç Satıroğlu tarafından “Etkili İletişim ve İmaj “ konusunda bir eğitim verilmiştir.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ YEMEĞİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, 5 Mart 2015 tarihinde, Odamız Cemile Sultan Tesisleri’nde bir akşam yemeği düzenlenmiştir. Söz konusu etkinlik kapsamında Seri Girişimci, ABD-KOBI Mentoru, Melek Yatırımcı (Keiretsu Forum Silikon Vadisi ve İstanbul Şubelerinin Üyesi) Hülya Koç ile söyleşi gerçekleştirilmiştir.

TEKNOLOJİ MELEKLERİ EĞİTİMLERİ

İstanbul Ticaret Odası liderliğinde İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında ve TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu desteği ile yürütülen, İstanbul Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan “Teknoloji Melekleri “ projesinin 1. Grup eğitimleri 9 Şubat 2015 tarihinde başlamıştır.

4. DÖNEM TOBB İSTANBUL KADIN GİRİŞİMCİLER BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCILARI SEÇİMİ

2007 yılından beri Odamız koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten TOBB İstanbul Kadın girişimciler Kurulu’nun 4. Dönem Başkan ve Başkan Yardımcılarının seçimi 6 Ocak 2015 tarihinde Odamızda gerçekleştirilmiştir. TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komite Başkanlığı’na Hatice Dinçbal Kal başkan yardımcısı görevine ise Nurdoğan Yüzbaşıoğlu, Hatice Aydoğmuş, Ayşegül Çapan ve Başak Saral seçilmişlerdir.