ŞEYMA ŞAHİN ZİYARETİ

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu başkanı Hatice Dinçbal Kal, Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Av. Nurcan Turan ve İcra Komite Üyeleri’nden oluşan bir heyet ile 4 Kasım 2015 tarihinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi, Şeyma Şahin Hanımefendi Nişantaşı Konutunda ziyaret edilmiştir.

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN’E ZİYARET

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu başkanı Hatice Dinçbal Kal başkanlığında, İcra Komite Üyeleri’nden oluşan bir heyet ile 02.06.2015 tarihinde İstanbul Valisi Vasip Şahin’e hayırlı olsun ziyareti düzenlenmiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hayat Boyu Öğrenme Koordinatörü Cihad Demirli Ziyareti

31 Aralık 2013 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Hayat Boyu Öğrenme Koordinatörü Cihad Demirli ziyaret edilerek, İstanbul Kalkınma Ajansına sunulması planlanan “Teknoloji Melekleri” projesi hakkında bilgi verilerek, projede yer alan eğitimlerin içeriklerinin hazırlanması, eğitimlerin düzenlenmesi hakkında görüşülmüş ve proje ortağı olarak geri bildirim istenmiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Erken Ziyareti

26 Aralık 2013 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Erken ziyaret edilerek, İstanbul Kalkınma Ajansına sunulması planlanan “Teknoloji Melekleri” projesi sunularak, sözkonusu projeye İTİCÜ’nün katkılarının ne olabileceği hususları değerlendirilmiş, sözkonusu projeye İTİCÜ’nün ortak olması teklif edilmiştir.

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslı Ziyareti

9 Aralık 2013 tarihinde Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslı ziyaret edilmiş, yeni girişimcilere yönelik “İlk Bankam İlk İşim” kredisi hakkında bilgi alınarak, kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılması ile ilgili görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan Ziyareti

15 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Sanayi Odası Başkanı Sn. Erdal Bahçıvan’a İKGK İcra Komitesi üyeleri tarafından ziyaret gerçekleştirilmiştir. İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe ile toplantı gerçekleştirilmiş, Kadın girişimcilere İstanbul Sanayi Odası olarak tam destek verdikleri ve Odalarının her türlü imkanlarının kullanıma açık olduğu sözü alınmıştır.

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz Ziyareti

8 Kasım 2013 tarihinde, Tunceli TOBB KGK Başkanı Makbule Yaşar evsahipliğinde, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Yusuf Cengiz ziyaret edilerek, TOBB Tunceli KGK Başkanı ile toplantı gerçekleştirilmiştir. Tunceli’deki Kadın Girişimciler hakkında bilgi alınarak, Doğu-Batı sentezi geliştirilmiştir.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ Ziyareti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ali Şekerdağ makamında ziyaret edilmiştir. Kendisine “Kadın İstihdam Seferberliği” projesi hakkında bilgi verilmiş, bahsi geçen proje için destek sözü alınmıştır.
Ayrıca, Marmara Bölgesi illeri ile işbirliği gerçekleştirilmek üzere, destek olunması sözü alınmıştır.
Gerçekleştirilen, Marmara ve Doğu Anadolu Bölgeleri İşbirliği ve İstişare Toplantısı hakkında bilgi verilerek alınan kararlardan bahsedilmiştir.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak Ziyareti

7-8 Kasım 2013 tarihlerinde Elazığ KGK Başkanı Nurhan Tekocak ev sahipliğinde Elazığ’da “Marmara ve Doğu Anadolu Bölgeleri İşbirliği ve İstişare Toplantısı” gerçekleştirilmiştir. Söz konusu toplantı öncesinde KGK Marmara ve Doğu Anadolu Bölgeleri Üyeleri tarafından Elazığ Valisi Sn. Ömer Faruk Koçak’a ziyaret gerçekleştirilmiş ve Sn. Ömer Faruk Koçak tarafından Elazığ Valiliği olarak kadın girişimciliğin gelişmesi için her türlü desteğin temin edileceği hususunda söz alınmıştır.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay Ziyareti

25-26 Ekim 2013 tarihlerinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Cengiz Günay’a İKGK İcra Komitesi üyeleri tarafından ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı Ziyareti

25-26 Ekim 2013 tarihlerinde, Tekirdağ KGK Başkanı Beste Emre Güngör ev sahipliğinde, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Sn. Osman Sarı’ya İKGK İcra Komitesi üyeleri tarafından ziyaret gerçekleştirilmiştir .”Kadın İstihdam Seferberliği” projesi gündeme getirilmiş, sözkonusu ziyarette proje destek sözü alınmıştır.

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk Ziyareti

25-26 Ekim 2013 tarihlerinde Edirne Ticaret Borsası Başkanı Sn. Özay Öztürk’e İKGK İcra Komitesi üyeleri tarafından ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkıntürk Ziyareti

25-26 Ekim 2013 tarihlerinde, Edirne KGK Başkanı Elmas Aslan ev sahipliğinde, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Recep Zıpkıntürk’e İKGK İcra Komitesi üyeleri tarafından ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aygün Kahya Ziyareti

23 Ekim 2013 tarihinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Fatma Aygün Kahya’ya ziyaret gerçekleştirilmiştir. Sözkonusu ziyarette “Kadın İstihdam Seferberliği” projesine destek almak amacıyla, görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Sözkonusu ziyarette “İlk Bankam İlk İşim Kredisi” hakkında görüşülmüştür.

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak ve Üye İlişkileri Komisyonu ve Kadın Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Pınar Kalkavan Sesel’i Ziyaret

12 Şubat 2013 tarihinde İKGK İl İcra Komitesi olarak, MÜSİAD Başkanı Sn. Nail Olpak ve MÜSİAD Üye İlişkileri Komisyonu ve Kadın Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Pınar Kalkavan Sesel’e ziyaret gerçekleştirilmiştir. TOBB KGK’nın amaçları kadın girişimcilere yol göstermek olduğunu ve kadın girişimcilerin sayılarını arttırmak olduğunu belirtilmiş, ülkemizde kişi başı düşen gelirin yükselmesi için kadınların iş hayatındaki önemi ifade edilmiştir. Ziyarette MÜSİAD Üye İlişkileri Komisyonu ve Kadın Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Pınar Kalkavan Sesel MÜSİAD bünyesindeki Üye İlişkileri Komisyonu ve Kadın Çalışma Grubunun yeni kurulduğu bilgisi alınmış, birlikte işbirliği yapılması hususunda görüş birliğine varılmıştır.